Bireysel Danışmanlık

Başlarken

Öncelikle ortalama enerji alımlarınızı görmek ve hem seçimlerinizle ilgili bize ışık tutması, hem de size özel bir program hazırlayabilmemiz amacıyla, bir günü hafta sonuna gelecek şekilde en az üç gününüze ait besin tüketim kaydınızı tutmanızı bekliyoruz.

Randevu günü ve saatinizde geldiğinizde ölçümlerinizi yapmak üzere jawon ioi 353 vücut kompozisyon analiz cihazıyla her bölge için ayrıntılı olarak vücut ağırlığı, vücut yağ ve yağsız doku kütleleri ve yüzdeleri ile bu ağırlıkların kollar, bacaklar ve orta bölgeye kg. olarak dağılımlarını görüyor ve size ölçüm raporunuzu veriyoruz. Bu parametrelerinizi, yaşam tarzınız, gıda seçimleriniz ve aktivite düzeyiniz gibi verilerinizle de birleştirilerek parmak iziniz kadar size özgü, besleyici ve gerçekçi olan bir beslenme planınızı yaklaşık yarım saat süren bir porsiyon eğitimiyle birlikte bir listeye dönüştürüyoruz.

Hedef

Size, kısa vadede hızlı çözüm üretirken, yoğun kas ve su kaybına neden olan ve sonradan fazlasıyla geri alacağınız kiloları verdiren ticari bir paket program satmıyoruz!

İçerikçe sağlıklı ve zengin bir beslenme alışkanlığı edindirmek üzere uzun vadede sürdürebileceğiniz bir beslenme davranış değişikliğini amaçlıyoruz.

Bu bağlamda;

  • Yetişkin ve çocukluk çağı obezitesi
  • Sağlıklı kilo alma
  • Hastalıklarda beslenme (diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları, kanser vs.)
  • Sporcu beslenmesi
  • Gebelikte ve emziklilik dönemi beslenmesi.

gibi alanlarda beslenme danışmanlığı sağlıyoruz.